Düğün Hediyesi Ne Alınır - Uytan Hediye Dükkanı
Düğün Hediyesi Ne Alınır

Düğün Hediyesi Ne Alınır

Düğün, iki sevgi dolu insanın kalbinin Tanrı’nın önünde birleştiği özel bir ayindir. Rab’bin önündeki çiftler birbirlerine sonsuz sevgi ve sadakat vaatleri verirler. Bu, bir çok çiftin yıllaca evlendikten sonra atmaya karar verdiği, sorumlu ve önemli bir adımdır.

Resmi nikah kayıtlarından hemen sonra nikah töreninden geçen çiftler de vardır. Ancak yine de, çoğu durumda, bu iki tören zaman içinde aralıklıdır. Böylesine önemli bir etkinliğe davet edildiyseniz, çiftin en yakınları kategorisine dahil olursunuz. Düğün çiftini parlak kararlarında desteklemeli, bu gün orada olmalı ve muhtemelen onlara hatıra olarak bir şeyler vermelisiniz.

Düğün hediyesi vermek

Herkes bayramlara ve önemli olaylara hediyelerle gelmeye alışkındır, ancak düğün gibi bir fırsat için çoğu kişi bir şeyler verip vermeyeceğini bilemez. Sonuçta bu, düğün çiftini tebrik etmek istediğim bir etkinlik. Ama aynı zamanda bu, maddi ve geleneksel dünyadan uzak, manevi bir olaydır. Öyleyse ne yapmalısınız? Bu gün bir çifte bir şeyler vermek ya da vermemek?

Her şeyden önce, din adamlarının hediyeleri yasaklamadıklarını ve genel olarak törenden sonra verdiklerini bilmeniz gerekir. Dolayısıyla açısından buna engel yoktur. İkinci nokta, düğün çiftinin kendisinin görüşüdür. Sizden hiçbir şey vermemenizi istediler, o zaman vermelisiniz, kararlarına saygı gösterin. Onlardan bu türden bir talep gelmediyse, bir çiftin hayatındaki böylesine önemli bir karara saygı duyduğunuzu ve onlara hatırlayacakları bir şey sunabilirsiniz. Böyle ruhsal bir olaya uygun bir hediye olmalıdır.

Genç çiftler için hediyeler

Bu olay için sadece dini hediyeler vermek gerekli değil. Hediye olarak, bir çiftin ortak kullanımına yönelik, ev konforu yaratan eşyalar uygundur. Sadece bir kişiye, bir karı ya da koca, bir şey vermek kabul edilmez. Bir düğün, iki ruhun tek bir bütün halinde birleşmesinin bir kutlamasıdır. Bu nedenle, şimdiki zaman ikiye bir olmalıdır.

Eşlerin yaşı da dikkate alınmalıdır. Düğüne hem genç hem de tecrübeli eşler geliyor. Aşağıdaki sunum seçenekleri gençler için uygundur.

Yaşlı çiftler için hediyeler 

Birçoğu, uzun süre evli kaldıktan sonra, evlilik bağını Rab’bin önünde mühürlemeye karar verir. Eşler yıllaca bu kadar önemli bir ana giderler ve çoğu zaman zaten yaşlı bir yaşta gelirler. Böyle bir çift için hediye seçimi sorumlu bir iştir. Çoğu zaman, dini hediyelerle, örneğin düğünün patronlarının yüzleriyle birlikte nominal kolye ikonlarıyla sunulurlar. Ayrıca aşağıdaki seçeneklerden birini de seçebilirsiniz.

Herhangi bir iğne işine düşkünseniz, kendi ellerinizle kolayca uygun bir düğün hediyesi oluşturabilirsiniz. Eşler, işlemeli ikonunuzu, eşlerin boyalı bir portresini veya evlendikleri tapınağın bir resmini, bu etkinliğin şerefine dekore edilmiş bir pastayı veya bisküvileri beğenecek ve takdir edeceklerdir. Bir ikonu hediye olarak işlemek istiyorsanız, en kolay yol, tuval üzerine basılmış bir resim ve bir dizi iplik içeren bir nakış seti satın almaktır. Ahşapla çalışıyorsanız, güzel bir ahşap haç veya düğün fotoğraf çerçevesi yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir